Genesis 1-11

Roman Neruda

 1. Bože, to byla ale pařba. Vubec nic sem si nepamatoval, ale palice mě bolela, jakoby mě jí někdo strčil do válcovací stolice. Mam takovej debilní bejvák, v noci mi tam bliká reklama na marsborky a když sem vožralej, je mi z toho na blití. Tak si zatahuju závěsy, ale to je mi pak na blití ráno ve tmě.

  Prostě mi to ráno sralo, tak sem zas roztáh a bylo to fajn. Rozhod sem se, že trochu máknu, tak sem se do toho pustil. Teďka mi skoro připadá, jakobych na tom dělal šest, sedum dní, ale vážně, byla to vlastně prdel. Nejdřív sem sjel vodu, souš mi vyšla úplně sama, pak nějaký kytky, smrdělo to tam až hamba. Posvítil sem si na to, trochu sem dělal do různejch potvor, až se toho tam sralo, že nebylo kam šlápnout. Skoro sem toho měl dost, tak sem eště uprasil toho debila, to bylo teprv fajn, fakt supr.

 2. Pak sem si dal voraz, protože mi to už docela sralo. Jasně, že mi trochu smrdělo z huby, bych vás po tolika pivech chtěl vidět. Stejně to hovado bylo nějaká citlivka, hned se začal mrskat, že nemá do čeho píchnout, esli prej vo něčem nevim. Sem mu dohodil místo hlídače v městskym parku. Řikal sem si, že si třeba příde k nějakejm penězum, ale von to byl tupec. Přišel si stěžovat, že na to nestačí, sbírat všecky ty vajgly a špricky a že by chtěl parťáka.

  Co, vole, viď. Sem přived dalšího, ňákýho mladýho žebráka a řikám, ať teda makaj spolu. Jenže, ten mladej nebyl žádnej zajda, evidentně věděl, kerá bije.

 3. Jel v nějakejch tripech a nakonec ukecal toho troubu a voba začali za pískovištěm pěstovat trávu, že to pak střelej a budou v balíku. Dokonce už začali budovat dýlerskou síť. To sem měl tak akorát zapotřebí, aby mi tady čmuchala federálka kuli takovejmhle sračkám a ničili mi moje vlastní kšefty. Tak sem je vyhnal.

 4. Helemese, von ten mladej byl ve skutečnosti pipka, sem si toho dřív nevšim, protože byla vychrtlá, jak furt dělala herák a vlasy jí vorvali v nějaký léčebně. Vubec sem nechápal, jak se takle mohla uživit jako štětka, já bych s ni teda nepíchal ani zadarmo.

 5. Ale ten dement jó a hned jí sbouchnul, jak sem se pozdějc dozvěděl. Měli dva haranty, ale děsně se na nich podepsalo, že vyrostli ve slumu. Nevim, jak se menovali dovopravdy, nikdo jim neřek jinak, než Káčko a Áčko. Voba se už vod mládí měli celkem k světu, Áčko už vod vosmi tancoval v jednom teploušskym baru jako Miss Lolita a Káčko prodával crack svejm spolužákum, než ho ze školky vylili. Idyla skončila, když se jednou, voba úplně na sračky, porvali kuli nějaký portoričance. Káčko byl vždycky prudčí, takže do Áčka narval plnej zásobník, až mu vylítly sračky nosem. Bylo jasný, že ve městě zustat nemůže, zdekoval se do L.A. a založil tam fajnovej pouliční gang.

 6. Starý na to kašlali, starali se hlavně vo sebe, užívali penze a ten nekňuba se jí eště něco navobskakoval, než skapal na tripla. Mezitim se jeho famílie pěkně udělala pro sebe. Jeho nejstarší, ňákej Šéf, kolem sebe soustředil největší sebranku vostrejch hochů na týhle straně louže. Živili se vorganizovánim prostituce, vybíránim výpalnýho a podobnejma svinstvama a šlo jim to dobře.

  Šéfův synátor Ynťoš se vodrodil a šel studovat srovnávací literaturu na Cornell. Taky si z něj dycky na funusech dělali prdel. Šéf, dyž se namáz, dycky řikal, já srovnal se zemí půl N.Y.C. a ten blbec srovnává T. S. Elliota s Ezrou Poundem. Ale naštěstí se v rodině našlo dost zodpovědnejch chlapců, kerý nenechali dědu na holičkách. Ani si je všecky nepamatuju, ale stačí prolistovat černý kroniky tý doby.

  Kápo dělal báječně banky. Dyž přišel, vytáh automat, vodprásk hlavního účetního a řek tim svym sametovym hlasem Clarka Gablea, původně sem potřeboval rozměnit, ale když už sem tady.

  Makrela, takovej malej suchej mužíček, ale vocas až po kolena. Žádná bába ho nikdy nevochutnala, protože Makrela byl na hošany. Zato spousta lidí vochutnalo jeho munici, von se Makrela strašně snadno nasral. Vlastně největší přestřelka s chlupatejma začla tak, že ňákej polda upozornil Makrelu, že u jeho Rollsu nesvítí levá potkávačka.

  A spousta dalších chlápků, tlustej J. K. Nejed, jeho eště tlustší synáček H. P. Lenoch, voba dva dělali jenom v pašování chlastu, neměli žádnej rozlet.

  To už mi ale dost lezli do zelí. Kazili mi kšefty, vodlákavali mi moje hochy, že na ně přestával bejt spoleh. Kápo mejch goril se sčuchnul s nějakou jejich kurvičkou, no hotová sodoma gonorrhea. Nasrali mně, když nakonec začli dělat i únosy a výkupný, to už sem měl vážně dost a rozhod sem se to zatrhnout. Nejdřív sem si myslel, že je vodkrágluju všecky do jednoho, ať je klid, ale nakonec mě jeden z nich, nějakej Joe, pad do voka.

 7. Řek sem mu teda, co se chystá. Když se celá jejich famílie sešla na ňákym blbym pikniku, byl sem tam i se svejma hochama. Joe se i s děckama schoval ve svý starý fordce a všichni vostatní to vodsrali. Kropili sme to do nich z automatů snad štyricet dní, krev stříkala na všecky strany, hotová potopa.

 8. Pak sem poslal svýho pobočníka, mladýho Holubičku, nejteplejšího hošana, co sem kdy viděl, ale největšího machra na logistiku na západ vod východního pobřeží, ať na Joea zamává nějakou volivovou větví, což byl smluvenej signál, že je po všem. Joe vyšel, zdálo se, že na svý zheblý příbuzný sere, jenom mi děkoval, jak sem to fajn zařídil. Nejspíš se těšil, že teď začne sklízet von.

 9. Tak sem mu eště musel připomenout, že vocamcaď, pocamcaď. Rozdělili sme si území, sféry vlivu, kšefty, politiky, prostě regulérní smlouva. Pak sme se na znamení dohody trochu vožrali, udělali vohňostroj, táhli sme to pár dní, ale pak začli Joeovi rozkládající se příbuzný smrdět, tak sme to zabalili.

  Jo, vlastně, eště mezitim se Joeovi synové nějak pohádali, protože namazanej Joe se rozmáz nahatej, jak si to předtim rozdal z nějakou sazí, rovnou do bahna před barem. Mladej Chám se sral, co tomu řeknou lidi a že to teda fotr přehnal, ale naštestí ho bráchové Jeff a Jam, nějak zpacifackovali. No, nadělali přitom rámusu, že se starej Joe probral a když se dozvěděl, kdo dělá takovejhle povyk, byl na Cháma a jeho haranty docela nasranej.

 10. Pak to šlo ňáký roky zase docela v klídku. Joeovi mladý převzali živnosti a pěkně expandovali, až měli asi nejlepší síť překupníků koksu co ve státech kdy byla. Jejich vliv sahal vod Toronta až po Babylon v Novym Mexiku, kde převáželi drogy a mexický holky do svejch fajnovejch bordelů v Kalifornii.

 11. Ale zase, znáte to, jako dycky. Jak se těm svinim začlo dařit, vysrali se na mě. Starej Joe, ten měl respekt, ten věděl, komu za co vděčí, ale tadle mladá pakáž né. Že prej mi nebudou platit procenta a tak. Dokonce mě chtěli sejmout, hajzlove, tak sem si řek, že to teda ne a podminoval sem jim jejich chloubu, mrakodrap na Baabel Avenue na Manhattanu.

  To tenkrát byla šlupka, celej střed N.Y.C. měl zalehnutý uši, pobíhali tam, tenhle věžák v prdeli, u Empire State vyflákaný vokna, nic neslyšeli, dělali na sebe posuňky a ksichty jak idioti. A já to zpovzdálí sledoval a řikal sem si, to máte za to, sráči, že nemáte trochu úcty. Dyť co já vlastně jinýho chci? Nic, jenom trochu tý zasraný úcty.

čekání na becketta (http://sweb.cz/beckettt), (c) 2003 roman (ro) neruda.